Tinkamas makiažas gali nuostabiai paryškinti bruožus ar padėti išbaigti norimą įvaizdį. Deja, bet netinkamas makiažas gali smarkiai sugadinti ne tik bendrą vaizdą, bet ir nuotaiką. Kartais nepavyksta išvengti makiažo klaidų, o neretai netgi nežinome, kad mūsų makiažas galėtų atrodyti tikrai žymiai geriau, jei vieną ar kitą dalyką darytume kitaip.
Suprantama, atrasti tinkamiausias priemones, atspalvius ir makiažo technikas – tikrai ne pati lengviausia užduotis. Kartais gali prireikti ne vienerių metų, kol rasite tai, kas geriausiai tinka būtent jums. Net ir atradus patinkančius produktus gali būti ne taip paprasta išgauti norimą vaizdą. Be to, tai, kas tinka draugei ar grožio influencerei, nebūtinai tiks ir jums.
Tad norint išmokti pasidaryti gražų ir tinkantį makiažą gali tekti truputį pasistengti, bet viskas išties yra įmanoma. Na, o pradėti galima nuo to, kokios yra dažniausiai pasitaikančios makiažo klaidos ir kaip galima jų išvengti. O štai tada žavingas makiažas jau taps visiškai įgyvendinama užduotimi.
Makiažo priemonės tapos ant perdžiūvusios, šerpetojančios, nesudrėkintos odos
Makiažo priemonių tepimas ant išdžiūvusios, nesudrėkintos odos yra viena didžiausių makiažo klaidų, dėl kurios veidas gali atrodyti papilkėjęs, išblyškęs, šerpetojantis ar pavargęs. Kaip ir viskas, makiažas prasideda nuo tinkamo pagrindo, o kalbant tiksliau – dosniai sudrėkinto veido. Tad užtikrinkite tinkamą veido drėkinimą: prieš makiažą pasirūpinkite toniku ir jūsų odai tinkančiu drėkinamuoju kremu, dar geriau – ir serumu prieš kremą, taip pat, jei to reikia, ir kitomis drėkinančiomis priemonėmis.
Makiažas daromas netinkamai apšviestoje vietoje
Kai reikia išbandyti naujas priemones ar nuspręsti, kurie makiažo niuansai jums yra tinkami, o kurie – visiškai ne, tą daryti būtina esant natūraliam apšvietimui. Jei tai vyksta dirbtinėje šviesoje, galite nuspręsti netinkamai – natūralus apšvietimas galiausiai išryškins klaidas ir vaizdas nebus toks, kokio tikėjotės.
Netinkamas priemonių užtepimas ir suliejimas
Makiažas – tai kur kas daugiau nei vien paprastas skaistalų ar šešėlių užtepimas. Net ir natūralūs atspalviai atrodys nekaip, jei priemones tepsite netinkamai, jų neišskirstysite ir nesuliesite. Gaiviai, natūraliai atrodančio makiažo paslaptis slypi meistriškame priemonių išskirstyme ir suliejime. Jei priemonės tiesiog užteptos bet kaip, grubiai, linijos nesulietos, toks makiažas gali atrodyti netgi juokingai. Jei abejojate, ar priemones tepate ir išskirstote tinkamai, galite pasižiūrėti vaizdo įrašų, kuriuose parodoma, kaip tą daryti. Taip pat vertėtų investuoti ir į bent keletą kokybiškų makiažo šepetėlių.
Netinkamas maskuojamosios priemonės naudojimas
Dažnai iškyla klausimas, ką derėtų tepti pirmiau – makiažo pagrindą ar maskuojamąją priemonę. Iš tiesų labai logiška užmaskuoti rūpesčių keliančias vietas tada, kai veidas jau padengtas makiažo pagrindu, tad jį ir reikėtų tepti pirmiausia. Tačiau tą darant visgi reikėtų atkreipti dėmesį į du dalykus.
Visų pirma, nenaudokite pernelyg daug priemonės vienoje konkrečioje srityje. Tarkime, jei paakiuose užtepsite per daug maskuojamosios priemonės, rizikuojate save vizualiai pasendinti. Geriausias būdas užmaskuoti po akimis esančius tamsius ratilus yra „užtaškuoti“ keletą lašų maskuoklio ant po akimis esančio kaulo ir priemonę švelniai išskirstyti, o tiesiai ant pačių ratilų jos geriau netepti. Taip pat galima pasitelkti sluoksniavimo techniką: ant maskuojamos vietos užtepama truputis priemonės, leidžiama jai išdžiūti, o tada tepamas dar vienas sluoksnis. Tarp sluoksnių taip pat galima naudoti fiksuojančią pudrą.
Antra, tos pačios maskavimo priemonės nereikėtų naudoti viskam. Egzistuoja daugybė skirtingų spalvų maskuoklių, ir kiekvieno jų paskirtis yra kitokia. Tarkime, persikinio atspalvio maskuoklis neutralizuoja melsvą spalvą, todėl jis geriausiai tinka patamsėjusiems paakiams maskuoti. Žalia spalva neutralizuoja raudoną, tad žalsva maskuojamoji priemonė yra tinkama rausviems spuogeliams ir dėmelėms paslėpti. Gelsvų atspalvių maskuokliai gali palyginti didesnius odos plotos. Šie spalvoti maskuokliai naudojami kaip pirmas sluoksnis, o tada reikalingas ir antrasis – jūsų odos atspalvį atitinkanti maskuojamoji priemonė.
Per daug makiažo pagrindo ar netinkamas jo atspalvis
Per didelis kiekis makiažo pagrindo tikrai neatrodys gerai – veidas tada gali priminti storai glajumi apteptą tortą. Dar blogiau – galite atrodyti kaip klounas. Tad stenkitės rinktis lengvesnį makiažo pagrindą ir tepti jį taupiai. Kai kuriais atvejais makiažo pagrindu netgi nebūtina dengti viso veido, tarkime, vietų, kuriose tepama maskuojamoji priemonė.
Veido oda gali būti pačių įvairiausių atspalvių – tą patį galima pasakyti ir apie makiažo pagrindus. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą makiažo pagrindo atspalvį, kuo labiau atitinkantį jūsų odos toną. Negalvokite, kad šviesesnis pasirinkimas bus geriau – tai tik išryškins dėmeles, smulkias raukšleles ir kitus odos netobulumus. Jūsų odą atitinkantis makiažo pagrindo atspalvis – vienintelis būdas užtikrinti, kad veidas bus padengtas nepriekaištingai.
Kad tokį atrastumėte, skirtingų atspalvių makiažo pagrindus išmėginkite tepant juos palei žandikaulio liniją, ir žiūrėkite, kuris labiausiai atitinka jūsų odos atspalvį. Suprantama, tą daryti reikia natūralioje dienos šviesoje. Jei vasarą veidas labiau įdega, o žiemą pablykšta, atsižvelgiant į tai, reikėtų naudoti ir skirtingų atspalvių makiažo pagrindus.
Žinoma, taip pat labai svarbu pagrindą tinkamai užtepti ir paskirstyti, neužmiršti ausų, kaklo, dekoltė srities – kitu atveju vaizdas skirsis, veidas gali atrodyti tarytum su kauke.
Antakių katastrofa
Antakiai įrėmina akis, kurios neretai poetiškai pavadinamos sielos veidrodžiu. Dailios formos, tinkamai paryškinti antakiai gali nuostabiai pabrėžti akis. Kai kuriais atvejais labai vešlūs antakiai, ypač jei jie nedera prie viso bendro veido vaizdo ir atrodo neproporcingai, nėra geras variantas. Smarkiai išpešioti, menkučiai, siūlo plonumo antakiai taip pat nepadailina nei akių, nei bendro vaizdo. Todėl skirkite dėmesio savo antakiams ir tinkamai pasirūpinkite jų forma bei priežiūra.
Kitas labai svarbus dalykas yra antakių ryškinimas. Išsirinkite tokią priemonę (antakių pieštuką, šešėlius, tušą, gelį ar kitokį variantą), kuri subtiliai pabrėš jūsų antakius ir paryškins bei užfiksuos jų formą, bus tinkamos spalvos – nei per tamsi, nei per blanki.
Bėdos dėl tušo
Jei nesivaikote eksperimentų ar nedalyvaujate teminiame vakarėlyje, paprastai rekomenduojama rinktis juodos spalvos tušą. Vienintelė išimtis gali būti rudas tušas, jei gymis šviesus, o antakiai ir blakstienos yra labai šviesūs ir blankūs. Na, o spalvotus tušus palikite vakarėlių eksperimentams.
Netepkite per daug tušo – įprastai dviejų sluoksnių pakanka, kitaip blakstienos gali sulipti ir atrodyti lyg musių kojelės. Jokiu būdu nenaudokite pasenusio tušo: jis ne tik tepasi nelygiai, gumuliukais, lipina blakstienas, nubyra, bet ir gali sualergizuoti akis. Tad to paties tušo nereikėtų naudoti ilgiau nei tris mėnesius.
Vandeniui atsparus tušas – nuostabi priemonė, bet tikrai ne kasdienai. Jį daug sunkiau nuvalyti, taip pat gerokai didesnė tikimybė, kad akys į tokį tušą nereaguos palankiai. Be to, nuolatos naudojamas vandeniui atsparus tušas gali kenkti blakstienoms. Tad tokį tušą palikite tik tiems atvejams, kai bus labai svarbu, jog tušas jokiu būdu nenubėgtų.
Blizgučiai ir žvilgesys ne vietoje ir ne laiku
Įvairios blizgios priemonės atrodo labai patraukliai ir sukuria šventišką atmosferą. Būtent – šventišką, todėl blizgučiais padengtas veidas tikrai nėra dieninis makiažas.
Jei naudojate šiek tiek žvilgančias priemones, su jomis taip pat derėtų elgtis atsargiai ir nepadauginti. Tarkime, dieniniam makiažui blizgių šešėlių geriau netepti per visą voką: naudokite juos tik vidinei daliai, o likusiam vokui – matinius šešėlius. Apskritai reikėtų vengti tepti visą voką tik vienu šešėlio atspalviu. Be to, labai svarbu atskiras spalvas kruopščiai sulieti. Jei trokštate, kad dieninis makiažas būtų itin santūrus, kuklus ir atrodytų natūraliai, rinkitės kūno spalvos šešėlius. Na, o jei norite kiek pabrėžti akis, rinkitės arba keliais atspalviais nei akys tamsesnius, arba kontrastingos spalvos šešėlius (pavyzdžiui, mėlynas akis gražiai išryškina šiltų rusvų, bronzinių atspalvių šešėliai).
Bronzanto klaidos
Bronzantas nėra skirtas tam, kad juo išsiteptumėte visą veidą. Jį naudoti reikia ten, kur veidą natūraliai paliestų saulės spinduliai. Todėl bronzantu tinka ryškinti skruostikaulius, kaktos viršų ir žandikaulio liniją – taip, tarytum abiejose veido pusėse išpieštumėte po trejetą.
Atsargiai su lūpų pieštuku
Ryškios lūpų pieštuko linijos atrodo labai prastai, todėl nesistenkite apvesti lūpų griežta, iš tolo matoma linija. Be to, pasirinkus tamsų pieštuką ir šviesesnio atspalvio lūpdažį, veidas atrodys mažų mažiausiai keistai. Lūpų pieštuko paskirtis – neleisti išskysti lūpdažiui, o ne sukurti papildomas linijas, kurios gali atrodyti ne tik neįprastai, bet netgi ir juokingai ar nejaukiai. Todėl jokių ryškių ir griežtų linijų – svarbu tinkamai išskirstyti pieštuką ir „sujungti“ jį su lūpdažiu. Galite išmėginti patarimą apibrėžus kontūrą lūpas taip pat užpildyti tuo pieštuku, atitinkančiu jūsų lūpų dažų atspalvį, o tada užtepti lūpdažį.
Neskoninga lūpdažio spalva
Nevykusi lūpų dažų spalva gali sugadinti visą makiažą. Dieniniam makiažui verčiau rinktis natūralesnes, prie odos atspalvio derančias spalvas. Su tamsiomis spalvomis reikėtų elgtis atsargiau – jos gali atrodyti neskoningai arba sendinti. Na, jei visgi negalite atsispirti tamsiai arba ryškiai lūpdažio spalvai, pasistenkite, kad visas likęs makiažas būtų lengvas ir santūrus.
Per daug sausos pudros
Sausa biri ar kompaktinė pudra šauniai užfiksuoja makiažą ir neleidžia išlįsti odos blizgesiui, bet stenkitės jos nepadauginti, nes tada pudra subėga į raukšleles. Be to, nepagailėjus sausos pudros veidas gali atrodyti paprasčiausiai nenatūraliai.
Klouno skruostai
Skaistalai yra nuostabi priemonė, suteikianti veidui gaivumo ir skaistumo. Deja, jų padauginus, veidas atrodys jau ne skaistus, o tiesiog kaip klouno. Jei tepate skaistalus, reikėtų naudoti ir makiažo pagrindą ar kremą su spalva, kitaip jie gali atrodyti pernelyg ryškūs. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą skaistalų spalvą ir juos kruopščiai išskirstyti, nepaliekant griežtų linijų.
Per daug akcentų
Neužmirškite senos, paprastos, bet labai aktualios taisyklės: ryškinamos arba akys, arba lūpos, bet ne ir viena, ir kita. Žinoma, vėlgi, jei nesiruošiate į teminį vakarėlį ar karnavalą. Kai vienodai ryškios ir akys, ir lūpos, įprastinis makiažas atrodo pernelyg intensyviai. Jeigu akys dažomos ryškiai ar renkatės padūmavusių akių makiažą, lūpos tebūna švelnesnio, natūralesnio, atspalvio, galbūt kūno ar panašios spalvos. Na, o jei lūpos ryškios ir šviečia iš tolo, geriausiai atrodys natūraliai padažytos akys su vos vos santūrios spalvos šešėlių ir (arba) tik šiek tiek paryškintos švelniu pieštuku.
Makiažo derinimas prie drabužių
Makiažo derinimas prie drabužių yra pasenusi tendencija, kurios tikrai negalima priskirti šauniam vintažui. Kai drabužių spalvos atsikartoja makiaže, bendras vaizdas būna tiesiog neskoningas. Jei rengiatės ryškiai, pamėginkite prie tokio įvaizdžio derinti pakankamai natūraliai ir santūriai atrodantį makiažą. Jeigu šventei pasirinkote blizgius drabužius, makiažui blizgučius ar žvilgančias priemones naudokite saikingai, dailiausiai tokiu atveju atrodys klasikinis padūmavusių akių makiažas.
Nuvarvėjusios akys
Įsisukus į užimtą dieną ar vakarėlio įkarštyje, galite ir nepastebėti, kad virtote panda nuo nubyrėjusio tušo arba jūsų akių šešėliai tiesiog varva. Todėl rinkitės kokybiškas, nepasenusias akių makiažo priemones ir naudokite jas saikingai, nepersistenkite. Na, o akių šešėliams ilgai išlikti padės specialus šešėlių pagrindas.
Makiažas ne pagal progą
Viskas labai paprasta: dieną, darbe ar laisvalaikiu šventinis, vakarinis makiažas gali atrodyti netgi vulgariai ar nejaukiai. Lygiai taip pat per šventę ar fotosesiją kuklus dieninis makiažas atrodys blankiai.
Nenuvalytas makiažas
Tai jau veikiau ne makiažo klaida, o tiesiog svarbus priminimas. Jei nenorite prisišaukti odos, blakstienų ir antakių bėdų, niekados neikite miegoti nenuvalytu veidu.