Scroll Top
19th Ave New York, NY 95822, USA
Skirtingi figūrų tipai ir jiems geriausiai tinkantys drabužiai

Vienas iš svarbių dalykų, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis drabužius, yra figūros tipas. Žinant savo figūros tipą, daug paprasčiau sėkmingai įsigyti tinkamus drabužius. Be to, pats drabužių rinkimosi procesas tampa gerokai paprastesnis ir malonesnis. 

Tad jei dar nežinote, koks jūsų figūros tipas, vertėtų atidžiai išanalizuoti savo figūros ypatumus. Na, o tą padarius žinosite, kokie drabužiai geriausiai tinka būtent jūsų figūros tipui. Drabužio pritaikymas pagal figūros tipą iš esmės reiškia pusiausvyros ir harmonijos sukūrimą. 

Galima išskirti penkis pagrindinius figūros tipus. Tai smėlio laikrodis, stačiakampis, apverstas trikampis, obuolys ir kriaušė. Tad aptarkime, kaip atpažinti kiekvieną figūros tipą, taip pat apžvelkime, kokie drabužių ypatumai konkrečiam figūros tipui yra tinkami, ir kokių drabužių geriau vengti. 

Kaip nustatyti figūros tipą?

Figūros tipo nustatymui galima taikyti keletą būdų. Galima rinktis kažkurį iš jų, o geriausia – suderinti šiuos būdus tarpusavyje. 

Pirmas variantas – išsimatuoti savo liemenį, krūtinę ir klubus. Liemuo matuojamas siauriausioje vietoje, klubai ir krūtinė – plačiausioje. Apimtis matuokite tik su apatiniais – juk drabužius vilksitės tik ant jų. Matavimo juostelė turi būti prigludusi, bet įtempti jos nereikia.

Kitas būdas – nusifotografuoti aptemptais drabužiais taip, kad aiškiai matytųsi jūsų figūros ypatumai. Tokia nuotrauka gali padėti nuspręsti, į ką labiausiai panaši jūsų figūra. 

Dar vienas būdas – atsistoti visu ūgiu priešais veidrodį aptemptais drabužiais ir pabandyti nustatyti, ką labiausiai primena jūsų figūra, arba paprašyti, kad tą padarytų artimas žmogus.

Smėlio laikrodis (X tipo figūra)

Smėlio laikrodžio figūra išsiskiria laibu, grakščiu juosmeniu, lyginant su klubais ir viršutine dalimi. Klubai ir krūtinė yra maždaug tokios pačios apimties. Pečiai ir šlaunys taip pat yra panašių proporcijų. Paprastai smėlio laikrodžio figūra pasižymi didesne krūtine ir pilnesnėmis sėdmenimis. Ši figūra neretai laikoma moteriško silueto idealu. 

Smėlio laikrodžio figūros savininkės gali pasigirti liaunu liemeniu ir harmoningais apvalumais, todėl nedvejokite ir pamėginkite juos pabrėžti. Akcentuokite laibiausią vietą – liemenį: rinkitės drabužius su aiškiai pabrėžta liemens linija, nevenkite diržų. Jums taip pat tiks sijonai ar kelnės aukštu juosmeniu, kurie ne tik paryškins taliją, bet ir vizualiai pailgins kojas. Smėlio laikrodžio figūrai neįtikėtinai tinka susiaučiamos suknelės ir palaidinės, kurios pabrėžia liemenį ir sumaniai apgobia krūtinę.

Smėlio laikrodžio figūrai tinka aptempti drabužiai, todėl tikrai nereikėtų jų vengti. Žinoma, svarbiausias dalykas yra išlaikyti harmoniją, todėl nesirenkite vien tik aptemptais drabužiais. Be to, jie jokiu būdu neturi veržti. Tiks prigludusios, lengvai krentančios suknelės, įliemenuoti švarkai, aptemptos, tiesios arba į apačią kiek platėjančios kelnės ir džinsai, ploni, lengvai krentantys audiniai. Tiesa, smėlio laikrodžio figūra nėra itin įnoringa audinių atžvilgiu, todėl galite drąsiai išmėginti ir storesnius, tvirtesnius, sunkesnius audinius. Tokios formos figūrai neretai tinka klasikinio, netgi pakankamai griežto kirpimo drabužiai. 

Tiesiog būtinas dalykas smėlio figūros savininkei yra kokybiška liemenėlė, tvirtai prilaikanti didesnę krūtinę ir gražiai ją suformuojanti. 

Nors smėlio laikrodžio formos figūra pasižymi daugybe privalumų ir jai tinka pakankamai įvairūs drabužiai, visgi yra variantų, kurių tokios figūros savininkėms verčiau vengti, ypač jei jie neatitinka skonio ir nedera prie stiliaus. Tai pirmiausia yra itin laisvi, apdribę drabužiai, ypač kelnės. Tą patį galima pasakyti ir apie gausų drabužių sluoksniavimą, neįliemenuotas sukneles. 

Kadangi tokia figūra yra pakankamai išraiškinga, geriau jos „neužgožti“ įvairiausių detalių – pridėtinių kišenių, daugybės nėrinių, raukinių ir panašiai – ir aksesuarų gausa. Tačiau apskritai aksesuarų vengti nereikia – tik rinkitės kokybiškus, derančius prie įvaizdžio ir nepadauginkite. Verčiau venkite ir pernelyg įmantrių kirpimų. Smėlio laikrodžio figūrai taip pat netiks kelnės ir sijonai žemu juosmeniu, mat jie akcentuoja plačiausią figūros vietą ir išdarko smėlio laikrodžio figūros vientisumą.

Stačiakampis (H tipo figūra)

Stačiakampio formos figūra pasižymi tuo, kad šlaunų, liemens ir pečių linija yra maždaug toje pačioje trajektorijoje – šios kūno dalys vizualiai yra panašaus pločio. Liemens linija paprastai būna tiesi. Neretai šio tipo figūros savininkės gali pasigirti lieknomis rankomis ir kojomis. Taip pat nemažai stačiakampio formos figūros savininkių yra atletiško sudėjimo, tačiau iš esmės vaizdas dažniausiai primena paauglės merginos figūrą – matyti vientisas, tiesių linijų siluetas. 

Tad pagrindinė aprangos užduotis yra paryškinti rankas ir kojas bei vizualiai tarytum suformuoti kūno linijas, pabrėžti liemenį, klubus, krūtinę. Drabužiai turėtų sukurti jau aptartos smėlio laikrodžio figūros iliuziją, tolygiai pridedant iškilumo krūtinei ir klubams.

Šio tipo figūrai puikiai tiks suknelės, palaidinės ir marškinėliai apvaliomis iškirptėmis, minkšti megztukai ir palaidinės, dekoruoti nėriniais, raukiniais, puošniomis apykaklėmis. Grakštumo suteiks ilgesni tiesaus kirpimo švarkai, trapecijos formos sijonai bei suknutės. Nevenkite kelnių ir sijonų aukštu liemeniu, taip pat suknelių paaukštinta liemens linija. Siluetui vientisumo suteiks kelnės su kantu. Įvairūs diržai ir dirželiai jums irgi puikiausiai tiks. 

Rinkitės sukneles su raukinukais, elastiniais įsiuvais. Susiaučiama suknelė – irgi geras variantas. Išmėginkite įliemenuotus švarkus akcentuotais pečiais ar įliemenuotas palaidines arba sukneles pūstomis rankovėmis. 

Stačiakampio formos figūrai nuostabiai tinka sluoksniavimas – jis padeda optiškai sukurti trokštamas apimtis. Todėl drąsiai vilkitės kelis drabužių sluoksnius ir atraskite netikėtus derinius. 

Stačiakampio formos figūros savininkėms rekomenduojama nevengti spalvingų drabužių, ypač apatinės dalies. Apskritai tokiai figūrai tinka šviesių ir ryškių spalvų drabužiai, audiniai, marginti stambiais gėlių žiedais, geometrinėmis figūromis. 

Šio tipo figūros savininkėms atsargiau reikėtų rinktis labai tamsių spalvų drabužius, taip pat smulkiais raštais margintus audinius. Verčiau vengti tiesaus silueto ilgų sijonų, uždarų palaidinių ar megztinių, kurie nepabrėžia liemens srities, kelnių žemu liemeniu, ilgų viršutinės dalies drabužių: palaidinių, marškinėlių, megztinių (išskyrus švarkus), nebent sujuosite juos dirželiu. Ne pats geriausias pasirinkimas būtų ir smarkiai prigludę marškinėliai, suknelės, ilgi sijonai. 

Obuolys (O tipo figūra)

Obuolio tipo figūrai būdingas neišraiškingas liemuo, panaši klubų ir pečių apimtis. Liemens ir pilvo sritis neretai būna netgi platesnė už klubus. Krūtinė gali būti ir nemaža, šlaunys siauros, kojos lieknos, plati nugara ir pečiai. Papildomas svoris paprastai kaupiasi aplink liemenį.

Pagrindinė užduotis šio figūros tipo savininkėms yra pailginti liemenį, sukurti liemens iliuziją, apskritai pailginti visą siluetą, jo nesuskaidyti. Tai gali būti ne taip paprasta, tačiau pasistengus – tikrai įmanoma. Be to, obuolio tipo figūros privalumas yra lieknos rankos ir kojos, tad nevenkite jų parodyti. 

Obuolio formos figūrai puikiai pasitarnaus vertikalūs siluetai ir subtilus žaidimas spalvomis. Stenkitės pailginti viršutinę kūno dalį: pamėginkite rinktis tos pačios spalvos viršutinės ir apatinės kūno dalies drabužius. Vienspalviai drabužiai apskritai pasižymi savybe pailginti siluetą. Siluetą taip pat gražiai pailgina tiesaus kirpimo, gražiai krentantys rūbai.

Kitas svarbus dalykas – dėmesio nukreipimas nuo pilvo srities. Tam nepaprastai tiks masyvūs, ryškūs, išskirtiniai aksesuarai. Pilvuką šauniai pamaskuoja platesni viršutinės dalies drabužiai, plačios suknelės. 

Obuolio formos figūros savininkėms svarbu išsirinkti kokybišką liemenėlę, kuri būtų patogi ir pakeltų krūtinę. Galima išmėginti figūrą formuojančius apatinius.

Obuolio formos figūrai taip pat tiks gilesnės palaidinių, suknelių ir marškinėlių iškirptės, ypač V formos – tai vizualiai pailgins liemenį ir išryškins krūtinę. Jei mėgstate kelnes ir džinsus, rinkitės juos tiesaus kirpimo arba kiek į apačią platėjančius. Tai padės išlaikyti silueto vientisumą ir jį pailgins. O geriausias sijonų variantas yra trumpi, neslepiantys kojų ir nukreipiantys dėmesį nuo vidurinės kūno dalies. Taip pat dailiai atrodys ir trumpos suknelės, ypač jei jos yra lengvai krintančios, tiesaus silueto. Neblogai turėtų atrodyti smulkaus rašto audinių drabužiai.

Obuolio formos figūrai reikėtų vengti smarkiai aptemptų drabužių, ypač aptemptų pilvo srityje. Jei ieškote marškinėlių, verčiau nesidairykite į ploną, aptemptą trikotažą ir rinkitės tvirtesnius audinius. Atsargiai žiūrėkite į raukinius ir iškarpymus – jie gali išdarkyti siluetą ir išplatinti figūrą. Nekoks pasirinkimas būtų ir sijonai bei kelnės pažemintu juosmeniu: jie gali išryškinti visus trūkumus, dar labiau išplėsti liemenį ir susiaurinti klubus. Geriau vengti pūstų, parauktų, įstatomų rankovių – tai išplatins ir taip plačius pečius. 

Kriaušė (A tipo figūra)

Pagrindiniai kriaušės (kartais dar vadinamos trikampio) formos figūros ypatumai yra platūs klubai ir neišraiškinga viršutinė dalis. Liemuo paprastai yra ryškus, siauresnis už klubus, pečiai siauri, pilvas plokščiais, o štai šlaunys – pilnos. Papildomas svoris yra linkęs kauptis ant klubų, sėdmenų ir šlaunų. 

Tad renkantis drabužius svarbu išryškinti viršutinę kūno dalį ir pasistengti sukurti simetrijos tarp apatinės bei viršutinės kūno dalies iliuziją. Taip pat svarbu pabrėžti liekną liemenį ir dailias rankas.

Todėl kriaušės formos figūrai tiks tai, kas atkreipia dėmesį į viršutinę kūno dalį: jos apimtį padidinančios palaidinės, suknelės, švarkeliai su petukais, išraiškingos apykaklės, išraiškingi auskarai ir kaklo papuošalai, skarelės, palaidinės ar marškinėliai su gausiais raukiniais, trumpi švarkeliai, rankas, pečius, kaklą ir krūtinę atidengiančios palaidinės ar suknelės. Apatinei daliai tiks trapecijos formos arba lengvai krintantys sijonai, tiesios ar kiek platėjančios kelnės, apvalios ar kvadratinės iškirptės.

Galite pamėginti apsirengti kontrastingai: ryškią, šviesią ar margais raštais tviskančią viršutinę dalį derinti su ramia, tamsia, sodria apatine.

Kriaušės formos figūros savininkėms netiks klubus ir šlaunis išryškinantys drabužiai. Todėl geriau vengti margų, ryškių kelnių ir sijonų. Stenkitės neaptempti apatinės kūno dalies – nesidairykite į smarkiai prigludusius sijonus, smarkiai aptemptas ar viršuje parauktas ir į apačią siaurėjančias kelnes, tulpės formos sijonus ir sukneles.

Akį traukiantys papuošalai – puikus variantas, tačiau masyvius kaklo papuošalus rinktis reikėtų atsargiau, mat gali atsirasti kontrastas tarp papuošalo ir smulkios viršutinės kūno dalies – taip ji atrodys dar smulkesnė. Taip pat geriau vengti tokių aksesuarų kaip apyrankės ir delninės, mat jos nukreipia dėmesį į apatinę kūno dalį.

Apverstas trikampis (V tipo figūra)

Apversto trikampio formos figūrai būdingi platūs pečiai, neretai ir didesnė krūtinė. Apatinė kūno dalis smulkesnė – lyginant su viršutine, ji gerokai siauresnė. Kojos paprastai lieknos. Tad šiam figūros tipui aktualu išryškinti apatinę kūno dalį, pabrėžti kojas, prislopinti ryškius pečius ir krūtinę.

Todėl apatinei kūno daliai reikėtų rinktis ryškesnius ir išraiškingesnius drabužius. Išmėginkite plačias kelnes ir sijonus, pasiūtus iš vaiskių, akį traukiančių, įvairiausiais raštais išmargintų audinių. Apatinėje dalyje tinka pūsti sijonai, gausūs nėriniai, sluoksniai, ryškios kišenės ir kitokios pridėtinės detalės, įvairiausi raukiniai, horizontalios linijos ir panašiai. 

Kita gudrybė, padedanti akcentuoti apatinę kūno dalį, yra ryškūs, išskirtiniai, dėmesį patraukiantys batai. Dar vienas variantas – apyrankės ir delninės, ypač ryškių spalvų ar žvilgančios, masyvesnės. Jos taip pat nukreips dėmesį į apatinę kūno dalį.

Nesibaiminkite drabužių aukštu liemeniu, taip pat liemenį pabrėžiančių palaidinių ir suknelių, liemens ryškinimo diržu: akcentuojamas liemuo sudaro apvalumų įspūdį, o tai subalansuoja ir sušvelnina pečių platumą. 

Na, o viršutinei daliai labiausiai tiks neperkrauti, pakankamai paprasti ir santūrūs, geriausiai vienspalviai drabužiai. 

Apversto trikampio formos figūros savininkėms geriau vengti dryžuotų, ryškių, nėriniais, raukiniais, pridėtinėmis detalėmis, ryškiomis apykaklėmis, stambiais raštais puoštų viršutinės dalies drabužių. O jei tokie drabužiai dar ir vilkimi su aptemptomis kelnėmis ir sijonu, kontrastas tarp plačių pečių ir siaurų klubų itin išryškėja. Taip pat verčiau vengti akcentuoti pečius ir nesirinkti tokių dalykų kaip drabužiai su petukais ar dekoruotais antpečiais.

Related Posts

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.